Novi projekti

Anandamidi – MIDI kontroler

Označeno: , , ,

Ova tema sadrži 4 odgovora, ima 3 sudionika, zadnji odgovor od:  Whomp Shanti prije 4 godine, 7 mjeseci.

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor

Whomp Shanti
    Sudionik

Opet ja sa svojim DIY kontrolerima :) Ovaj put se radi o nešto drukčijem projektu od Tannina, iako dijele i dosta sličnosti (source kod je 90% identičan). 16 tipaka, 6 potenciometara, 3 fadera i 10 ledica. Hardverska baza je Arduino Pro Mini, odvojen USB MIDI čip (ovaj dio još nije završen), matrica sa zajedničkim stupcima za LEDice/tipke i 4051 multiplexer za 6 potova (3 fejdera su spojena direktno na Arduino). Softverska baza je Ownduino, moja vlastita implementacija osnovnih Arduino funkcija, OpenDeck library (moj library za matrice/potove/multiplexere) i modificiran MIDI library. Sve je dostupno tu:

https://github.com/paradajz

Evo par slikica i demo video:

Video:

Stvari koje još nisu gotove su farbanje kutije, hardverski MIDI čip (nisam još dobio taj PCB tako da trenutno koristim serijsku konverziju u MIDI) i uklanjanje Arduinovog bootloadera. O projektu puno više informacija ima na mom blogu:

https://shanteacontrols.wordpress.com/

• Ova tema je promijenjena prije 4 godine, 7 mjeseci od strane  Whomp Shanti.
    • Ova tema je promijenjena prije 4 godine, 7 mjeseci od strane  Whomp Shanti.
    Goran Mahovlić
    Goran Mahovlić
    Ključonoša

Nevjerojatno je kako si to dobro složio, svaka ti čast :)

Whomp Shanti
    Sudionik

Hvala! :D

Ivica Zdelarec
    Ivica Zdelarec
    Ključonoša

E, ovaj put moram nabacit malo kritike :).

Čitav dizajn ti je tako uredan, da me malo bode u oko što su žice zbrčkane ovako lagano.

Šalu na stranu, stvarno kreativan dizajn. You’ve done it again.

Jel si krenuo u komercijalizaciju, i jel namjeravaš uopće?

Whomp Shanti
    Sudionik

Zapravo i nisu kad malo proučiš, sve ide po nekoj logici, osim 8 žica koje sam morao prelemit jer sam zeznuo shemu na PCB-ju ;)

Hvala! Ovo i je komercijalni projekt, nije za mene :)

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)

Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.